כללי

אוסמוזה הפוכה – כיצד היא עובדת?

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מאיכות חיים גבוהה וגוף מאוזן חשוב שתקפידו על שתייה מרובה של מים צלולים ונקיים. במאמר זה נספק לכם מידע אודות אחד הכלים המוכרים והמומלצים ביותר לסינון של מי שתייה, מתקן האוסמוזה ההפוכה.

אוסמוזה הפוכה – על מה מדובר?

מערכת האוסמוזה היא חלק בלתי נפרד מתהליך טיהור המים וידועה גם בשם 'היפר פילטרציה'. נכון להיום שיטה זו מוכרת כאחת השיטות המומלצות ביותר לסינון מי שתייה וזאת שום היכולת של שיטה זו חלקיקים מזעריים (בגודל של יונים). בעידן בו מי השתייה שלנו מלאים בכל מיני חומרים וזאת משום זיהום של מקורות המים  מהביוב ומהתעשייה, שיטת טיהור זו היא השיטה האידיאלית לכל מי שמעוניין שמי השתייה שלו לא יכילו מתכות כבדות, אבנית, פחם, חלודה, כימיקלים שונים, מלחים וחומרים נוספים. כלומר, אם גם אתם מעוניינים במי שתייה צלולים, בריאים וטעימים, מערכת אוסמוזה הפוכה היא הפתרון עבורכם.

 

אוסמוזה הפוכה – כיצד מתבצע תהליך טיהור המים?

תהליך סינון מי השתייה באמצעות המערכת נחשב כסינון בטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית. התהליך של האוסמוזה מתבסס על לחץ חיצוני המנוגד ללחץ האוסמוטי. לחץ זה מאפשר העברת תמיסה דרך ממברנה חדירה למחצה אשר מסננת את אותה תמיסה ופולטת אותה עם ריכוז מומסים נמוך, קרי, המים מטוהרים. שלבי הסינון בתהליך של אוסמוזה הפוכה הם: סינון באמצעות פילטר שמסננן חלקיקים גדולים מהמים. לאחר מכן סינון של תרכובות אורגניות וגזים באמצעות מסנן פחם. התוצאה כאן היא מים ללא ריחות מוזרים או טעם לוואי כלשהו.

השלב הבא יהיה סינון המים באמצעות ממברנה. המים הנקיים יועברו למיכל מיוחד והמלוכלכים יזרמו היישר לביוב. לאחר סינון זה המים יהיו נטולי אבנית, כימיקלים ומתכות. השלב האחרון יהיה סינון באמצעות פילטר נוסף של פחם הממוקם ליד נקודת מזיגת המים וזאת על מנת להבטיח שהמים אכן נקיים לחלוטין. 

 

למה דווקא מערכת אוסמוזה ?

רבים מנסים לברר עם עצמם מהי השיטה הטובה ביותר למים צלולים וטעימים, מים שיבטיחו איכות חיים אשר תכלול ריבוי שתייה ובריאות. בהתאם, רבים בוחרים סינון מי שתייה באמצעות אוסמוזה הפוכה וזאת משום היתרונות הבאים:

  • תוצאה מספקת – שיטה זו מבטיחה את התוצאה הרצויה של מים נקיים וצלולים.
  • ממברנה – מחזיקה מעמד שלושה עד חמש שנים, טרם יש להחליפה.
  • מסננים – מחזיקים מעמד עד לכמות של כששת אלפים ליטרים של מים.
  • תקנים – מערכת אוסמוזה הפוכה עומדת בכל התקנים של מכון התקנים הישראלי.
  • תחזוקה – אין כמעט הוצאה על תחזוקה.
  • מינימום מאמץ – לא צריך להתחיל ולקנות בקבוקי מים מינרלים או לדאוג לשינוע של מיכלי מים מינרלים הביתה כל חודש מחדש.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.