כללי

כל הסיבות לבחור מערכת אוסמוזה הפוכה?

נכון לשנת 2021 כל נושא איכות המים ושיפורם על ידי שימוש במטהרי מים, מסננים, מוצרים נוגדי אבנית, ברי מים ומערכות אוסמוזה הפוכה, הוא אחד הנושאים החשובים ביותר. במאמר זה נתמקד בכל הסיבות לבחור את אחת המערכות המוכרות ביותר כיום לסינון אפקטיבי של מי ברז, מערכת האוסמוזה ההפוכה.

 

למה הרוב בוחרים לא לשתות מי ברז?

מי הברז אותם אנשים שותים עלולים לפגוע בבריאותם וזאת משום כימיקלים ורעלים ביולוגיים שונים, מתכות רעילות, חיידקים, אבק, חלודה, מי ביוב גולמי ועוד אשר הופכים את מי השתייה ללא איכותיים דיים לגוף האדם. אמנם מבטיחים לנו שהמים ניתנים לשתייה, אך אין בדיקות מעמיקות של רכיבים שונים אשר נעשות למים, אלא רק בדיקות ספציפיות. כאן נכנסת לתמונה מערכת אוסמוזה הפוכה.

 

אוסמוזה הפוכה – מה תפקידה של מערכת זו?

המטרה של מערכת האוסמוזה ההפוכה היא לטהר את מי השתייה שלכם (במקרה של מי ים להתפיל אותם). נכון להיום משתמשים בכלי זה לסינון והתפלה גם במגזר הפרטי (בתים ודירות), גם בסקטור העסקי (חברות ועסקים) וגם בסקטור המוסדי (משרדי רשויות, קופות חולים, בתי ספר ועוד). המטרה העיקרית של שימוש באמצעי סינון והתפלה זה היא טיהור מי השתייה במטרה לזכות במים באיכות גבוהה. האוסמוזה מהווה את אחד השלבים לסינון וטיהור במתקני המים הביתיים ובמתקנים נוספים אשר כוללים בדרך כלל את השלבים הבאים:

  • הסינון המכאני – בשלב זה תפקידו של הפילטר הוא לסנן חול וחלודה.
  • סינון באמצעות פחם – הפחם סופח אליו כלור וכימיקלים ומצליח לנטרל את המים מריחות וטעמים נלווים וכמובן גם את כל הכימיקלים הקיימים במים.
  • ממברנה – לאחר ניקוי החול, חלודה, הכימיקלים והכלור יעברו דרך הממברנה אשר תסנן את כל אותו לכלוך שנותר במים ותבטיח לכם מים נקיים.

בחלק מהמכשירים ישנו גם פילטר שמשפר את הטעם של המים ויש מכשירים לטיהור וסינון בהם ניתן להשתמש גם במסנן מיוחד אשר מחזיר מינרלים שאבדו בתהליכי הסינון הקודמים. מערכת זו מתחברת לצינור מתחת לברז או למתקן מים כמו למשל מיני בר או בר רצפתי.

כאן מדובר על אחת משיטות הסינון והטיהור היעילות ביותר. שיטה אשר תבטיח סינון של המים אותם תשתו מסוגים שונים של מתכות כבדות, חיידקים, בקטריות. כמו כן שיטה זו מבטיחה לכם מי שתייה נטולי טעם רע וריחות לוואי. שיטה זו מטהרת את מי השתייה שלכם ברמה מולקולרית. יתרון נוסף של שיטה זו וזאת מלבד העובדה שהיא מצליחה לסנן את רוב הלכלוך אשר במים הוא ששיטת טיהור זו מתאימה גם לתינוקות.

מעוניינים במים טהורים, צלולים, ללא טעם לוואי, ריח רע וכזו המתאימה גם לתינוקות בבית ולמכשירי המיני בר דרכם ניתן לשתות מים חמים וקרים? תמיד יש להקפיד על כך שהמכשיר שלכם יכלול מערכת אוסמוזה הפוכה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.