כללי

מי שתייה נקיים – משקורים למוסדות

מי השתייה בישראל אומנם נחשבים לאיכותיים וראויים לשתייה, אך בצנרת המים המזרימה את מי השתייה מתחנות ההתפלה ומאגרי המים השונים, עלולים להימצא רכיבים וחומרים כאלו ואחרים שלכל אחד מהם השפעה מידתית על איכות מי שתייה, וביניהם: חול, חלודה, כלור, אבנית ועוד. קולר משקור 

בסביבת המגורים או העבודה של כל אחד ואחת מאיתנו, ניתן להבטיח את איכות מי השתייה באמצעות מתקני מים כאלו ואחרים ובאמצעות מערכות לטיהור מים המותקנות על גבי צנרת המים הראשית. מערכות ומתקני המים נועדו לצרכי סינון נוסף של מי השתייה ובכך הם מאפשרים לעושים בהם שימוש ליהנות ממי שתייה נקיים ואיכותיים דרך קבע. 

אם כך, איזה פתרונות סינון מוצעים למוסדות ומבנים ציבוריים?

צריכת מי שתייה נקיים ואיכותיים הכרחית לכל אחד ואחת מאיתנו בכל רגע נתון, ולכן, במקומות ציבוריים כגון מוסדות חינוך, מתנ"סים ומבנים ציבוריים וקהילתיים נוספים, קיימת חשיבות רבה להתקנת משקורים שהם למעשה מערכות מים לצרכי אספקה קבועה של מים צוננים ונקיים בכל רגע נתון. משקור איכותי נקבע בין היתר בהתאם לאיכותה של מערכת לטיהור מים אליה הוא מחובר, כאשר תפקיד המערכת הוא לסנן את מי השתייה המוזרמים מצנרת המים הראשית אל פתחי השתייה במתקן המשקור עצמו. 

איזה סוגים של משקורים קיימים? 

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של משקורים למוסדות ומבנים קהילתיים כאלו ואחרים, כאשר סוג ודגם המשקור נקבע בין היתר בהתאם למספר האנשים השוהים במבנה הציבורי בכל רגע נתון, וזאת על מנת לאפשר לכל אחד ואחת מהם ליהנות מצריכת מים נקיים וצוננים בכל רגע. דגמי המשקורים נקבעים בין היתר בהתאם לגודלם ומספר פתחי הברזים המצויים בהם, כאשר משקורים גדולים למוסדות מיועדים בין היתר למוסדות חינוך (בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים, תיכונים, מכללות, אוניברסיטאות וכדומה) ומבנים קהילתיים (מתנ"סים, גינות ציבוריות וכדומה) ואילו משקור קטן בגודלו המשמש אף הוא כמעין יחידת קירור לאספקת מים קרים ונקיים מיועד לאולמות ספורט, חדרי כושר ומבני משרדים. 

כל סוגי המשקורים המשווקים כיום בישראל מגיעים עם מדחס ייעודי שתפקידו לספק כמויות משתנות של מים קרים בכל רגע נתון, בין 80 ליטר מים בשעה בדגמים הקטנים יותר ל-250 ליטר מים בדגמים הגדולים יותר. מתקני המשקורים עצמם פועלים באמצעות גז ידידותי לסביבה, כאשר בחלק מהדגמים קיים הכרח להתקנת מערכת לסינון מי השתייה המסופקים במתקן המשקור ובחלק מהדגמים (בעיקר במשקורים השולחניים) המתקן משלב בתוכו מסנן מובנה למטרות סינון מיטבי של מי השתייה המסופקים דרך המתקן. קולר או משקור 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.