כללי

איכותם של מי השתייה במדינת ישראל – חשוב לדעת

נכון לשנת 2021 רוב האנשים המתגוררים במדינת ישראל מודעים לקשר בין הבריאות לבין איכות מי השתייה אותם הם צורכים וחשיבותם של מטהרי מים. מסיבה זו רובם מעדיפים להשתמש בפתרונות טיהור וסינון מים אשר מבטיחים מים נקיים וללא טעמי לוואי או ריח נלווה. במאמר זה נרחיב אודות נקודות חשובות אותן יש לדעת אודות מי השתייה בישראל וכיצד גם אתם תוכלו להבטיח לעצמכם ויקירכם מים איכותיים. 

חשוב לדעת – מי השתייה בישראל

  • אינדיקטור לאיכות מי השתייה – בדיקה תכופה של אורגניזמים במי השתייה בישראל מהווים אינדיקטור לנוכחות חיידקים במים.
  • בריאות ומים – ארגון הבריאות העולמי קבע כי קיים קשר מובהק בין בריאות הציבור לאיכות המים אותם שותים.
  • מודעות לבעיה – הבעיה העיקרית נובעת כתוצאה מחומרים כימיים שמקורם מפליטה של מפעלים תעשייתיים,  דליפות של מי שפכים למי תהום, זיהום על ידי חומרי דישון  ושחרור של מתכות כבדות למי תהום. 
  • מידע לצרכן – חשוב לדעת שנכון להיום כל ספק מים חייב לדווח על איכות המים באמצעות דו"ח מפורט אחת לחצי שנה וכך ניתן לדעת נתונים מדויקים על האיכות התברואתית של מי השתייה.
  • ריח לא נעים וטעם לוואי של המים –  ימנעו מאיתנו לשתות אותם, מצב אשר יכול להוביל להתייבשות ובריאות ירודה. 

ניתן לפתור את כל המצבים הללו באמצעות מתקני ומוצרי טיהור מים.

איך ניתן להבטיח מי שתייה איכותיים?

נכון להיום אי אפשר לדעת בוודאות מה מי השתייה מכילים (אלא אם מבצעים בדיקה מקצועית תכופה של אורגניזמים, דבר אותו איש מן השורה אינו יכול לעשות). משום כך ובכדי להימנע ממצב בו שותים חומרים מסוכנים אשר יכולים להזיק לבריאותנו בטווח הקצר או הארוך ניתן להבטיח מי שתייה איכותיים באמצעות התקנת מערכת סינון מים. מערכת זאת (אוסמוזה הפוכה, מיני בר ועוד), תבטיח לכם מים צלולים, נקיים וללא ריח או טעם לוואי. 

הנפוצים ביותר – טיהור וסינון מים

  • בר מים רצפתי – פתרון אידיאלי לכל מי שמעוניין במים חמים וקרים שעוברים סינון. נכון להיום יש אפשרות לבחור גם בר עם מים מוגזים ומים צלולים.
  • מטהרי מים – מבטיחים איכות מיטבית של מים. כלומר, מי שתייה נקיים. ניתן להתקין מטהר מים מתחת לכיור או לצד שעון המים. ניתן לבחור מטהר מים עם מסנן פחם פעיל אשר מרחיק רכיבים אורגניים מסוגים שונים. אפשרות נוספת היא התקנת מטהר מים עם מערכת אוסמוזה הפוכה. במסנן זה המים עוברים דרך ממברנה ואילו המתכות, הכלור והחיידקים השונים מורחקים.

שיהיה לרוויה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.